Slavíme 1. místo a čestné uznání

1. celostátní soutěž v keramice 2022

Přihlásili jsme pět keramických hlav exotických zvířat vytvořených žáky 3. – 6. ročníku výtvarného oboru. Do druhého kola postoupila rovnou čtyři díla.  V úterý 29. 11. 2022 vybrala odborná porota vítěze z celkového počtu přes 200 keramických prací. 

V kategorii ZUŠ 9 – 15 let zvítězila naše nehvizdská  Kristýna Papšíková ze 3. ročníku výtvarné tvorby se svou keramickou hlavou slona. Další oceněnou je Nela Beranová ze 6. ročníku, která za hlavu fenka získala čestné uznání.

Naše první soutěž v tomto školním roce přinesla to nejvyšší umístění. DDM Praha 3 – Ulita vyhlásila první ročník celostátní keramické soutěže pro děti i dospělé s tématem Fauna a flora tropů a subtropů. Do letošního zahajovacího ročníku se přihlásilo 403 prací z celé České republiky.

Všechny keramiky, které získaly ocenění, budou vystaveny ve skleníku Botanické zahrady v Troji souběžně s výstavou motýlů 6. 4. až 21. 5. 2023. Kristýně i Nele moc gratulujeme a přejeme další úspěchy. Díky patří paní učitelce Petře Hřivnáčové za skvělou přípravu a vedení žáků. Více informací o celé soutěži včetně výsledkové listiny a fotografií naleznete na www.keramika ulita.cz

Nechte nám zprávu