Celorepubliková klavírní soutěž

Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons

25. května 2024 se uskutečnila každoroční klavírní soutěž “Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons”. Připomeňme si, že v minulých letech se nám zúčastnil soutěže již jeden klavírista Jindra Plička, který obdržel pěkné 4. místo. 

Letos nastoupila do boje jedna z našich nejmladších pianistek naší školy (navštěvuje přípravné studium) Anna Tereza Bozenhardová (6 let) ve velké konkurenci pianistů z celé republiky získala 2. místo v nejmladší kategorii. Tak to je opravdu velká paráda a o Terezce ještě určitě v budoucnu uslyšíme. Jejím učitelem je náš skvělý pianista Daniel Kapusta. Jemu patří obrovské díky za přípravu a pedagogické vedení.

Dalším klavírním talentem je bezesporu Michal Rejňák (11 let), který se letos probojoval do krajského kola soutěže základních uměleckých škol a dosáhl skvělého 2. místa. Míša se také zúčastnil pod vedením Magdy Pospíšilové celorepublikové soutěže Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons a získal ve své tvrdé konkurenční kategorii skvělé 3. místo.

GRATULUJEME mladým pianistům a jejich učitelům k významné reprezentaci naší školy a našeho regionu.

POŘADATELÉ:

Pražský hudební institut (PHI), www.prazskyhudebniinstitut.cz a Gymnázium a Hudební škola hl. města Prahy, ZUŠ (GMHS), Komenského náměstí 400/9,

130 00 Praha 3, www.gmhs.cz

 

Patron soutěže:

Profesor Ivan Klánský, HAMU Praha

 

Předseda poroty:

Profesor František Malý, HAMU Praha

 

​Členové poroty:

​MgA. Martin Fišl, ZUŠ V. Kaprálové Brno, Konzervatoř Brno, Metodické centrum JAMU Brno

Renata Fričová, ZUŠ Neštěmice, ZUŠ E. Randové, Ústí nad Labem

Mgr. Viktorija Hanžlíková Kraf, ZUŠ J. Zacha, Čelákovice

MgA. Martina Schulmeisterová, Ph.D., Konzervatoř Kroměříž

MgA. Jana Šumníková, ZUŠ „Žerotín“, Konzervatoř EA Olomouc

MgA. Hana Dvořáková, GMHS Praha

Nechte nám zprávu