Vánoční čas je příjemný požitek všedního života
a tak jsme se rozhodli podpořit krásný
časoprostor tématem Vánoc s uměním našich žáků.

Nový projekt Adventní ZUŠkohraní
by mělo propojovat umělecká srdce napříč obory.

09.12.2019

I. Adventní ZUŠkohraní

V pondělí 9.12. proběhl první termín našeho Adventního ZUŠkohraní. V prostorách knihovny se přišlo podívat na 30 rodičů a posluchačů. První den byl v rukách pedagogů, ředitele Aleše Hávy a Ing. Lenky Jankovské. Tady se představili žáci z klavírního a pěveckého oddělení. Zazněly hlavně klavírní skladby klasických autorů i současných a zpěvem dominovaly písně populární jak s živým doprovodem (korepetitorem), tak i ve verzi karaoke.

Novinkou letos byly zaranžované 4-ruční klavírní koledy, kde se žáci doprovázeli navzájem. Zažili tak významný úkol zodpovědnosti za svůj výkon vůči svému spoluhráči a souznění společné hry.

10.12.2019

II. Adventní ZUŠkohraní

Úterý patřilo ve druhém Adventním ZUŠkohraní opět klavírům a hercům. Poprvé se představili žáci ze třídy paní učitelky Magdy Pospíšilové. Žáci z literárně-dramatického oboru nastudovali z pera Karla Čapka úryvky Dášenky a také předvedli aktovku z vlastní tvorby pana učitele Lukáše Klímy – Jízda ve vlaku.

11.12.2019

III. Adventní ZUŠkohraní

Třetí Adventní ZUŠkohraní bylo velmi příjemně propojené napříč třemi předměty. Setkali se zde žáci z výuky zpěvu, kytary a flétny. Žáci měli o podporu postaráno, protože některé z nich doprovázeli pedagogové – Tomáš Uhlík na akustickou kytaru a Barbora Šrejmová na altovou flétnu. V úpravách zazněly i koledy pro flétnu a kytaru a flétnu a klavír. Rozkvetla nám i rodinná seskupení, kde si bratři Pličkové společně dohromady ve známé koledě zamuzicírovali.

12.12.2019

IV. Adventní ZUŠkohraní

Čtvrtek byl doménou kreseb a keramiky. V novém prostoru na Pražské 100 pro nás výtvarné oddělení pod vedením paní učitelky Petry Hřivnáčové přichystalo galerii s výstavou kreseb, maleb a keramickými výtvory.

16.12.2019

V. Adventní ZUŠkohraní

A poslední den Adventního ZUŠkohraní proběhlo nově v gymnastickém sále ve sportovní hale ZŠ. Zde nám hlavně zatančili žáci tanečního oddělení. Paní učitelka Mgr. Barbora Kaplanová připravila dva klasické tance a to z baletu Louskáček od P.I.Čajkovského a Zimní radovánky od É. Waldteufela. Taneční obor jsme propojili z kolektivní hudební výukou a tím pádem vystoupili nejmladší žáci z PHV.

Novinkou bylo představení našeho Sboru H.N.M.P., který vznikl na hudební nauce pod vedením Magdy Pospíšilové. Sbor zazpíval samozřejmě koledy, ale i vlastní tvorbu paní učitelky. Od nového pololetí uvažujeme o speciální hodině sborového zpěvu, kterou žáci v nižších ročnících běžně nemají.

Nechte nám zprávu