Festival sborového zpěvu

Církev bratrská v Čelákovicích dne 22.10.2022

Náš spřátelený pěvecký sbor JENTAKt společně s naším žákovským sborem Hunamapo vystoupili v sobotu na podiu při akci Festival sborového zpěvu.

Děkujeme za pozvání a velké díky za účast našim sborovým zpěvákům.

Včerejší podvečer sál kostela Církve bratrské v Čelákovicích rozezvučel Festival sborového zpěvu. Pozvání našeho pořádajícího sboru přijal a večer svými písněmi naplnil sbor HUNAMAPO ze Základní umělecké školy v Nehvizdech, pod vedením paní učitelky Magdaleny Pospíšilové. Sice v oslabení, ale zato s houslovým doprovodem Adama Pospíšila líbezně zahájil koncert písněmi dětskými i těmi vážnějšími. Tento sbor byl co do délky trvání i co do věkového průměru rozhodně nejmladší.

Hned vzápětí ho na podiu vystřídal sbor KLUS, který vede Jana Vachková. Co do věkového průměru byl prý nejstarší, zpíval s obrovskou chutí a nadšením a k jejich zpěvu se přidal na pár chvil i celý sál. KLUS je zkratka KLUbu Seniorů, který se schází právě v kostele Církve bratrské v Čelákovicích a kromě zpívání se věnuje třeba tanci, společnému vaření, povídání a všemu, co může člověka potěšit. Rád mezi sebou přivítá další členy, můžete za nimi přijít kterékoli páteční dopoledne.

Třetí v pořadí vystoupil sbor Bojan z Brandýsa nad Labem, pod vedením Markéty Tylšarové a Vojtěcha Vančury. Bojan si mohl připsat prvenství v délce svého trvání, neboť byl založen roku 1862. Z původně mužského pěveckého sboru se během dvaceti let stal sbor smíšený a musíme říct, že jim to opravdu krásně ladilo. Závěrečný blok písní z dílny V+W měl navíc vtip a šmrnc.

Během přestávky přišlo na řadu umění kulinářské a diváci mohli ochutnat mnoho dobrot s láskou upečených. Poté už se večer přehoupl do své druhé poloviny a na podiu se rozprostřel Řepský sousedský sbor pod vedením Pavla Rabase a Martina Boukala s repertoárem opravdu květnatým. Nechyběly písně lidové, vážné, tradicionály ani spirituály. V podání smíšeného sboru zněly opravdu krásně. Prvenství drží sbor co do vzdálenosti, ze které přijel, protože považte, jsou z Prahy!

Celý večer uzavřel náš sbor JENTAKt, který působí při Základní umělecké škole Nehvizdy a který byl také sborem pořádajícím. Průměrným věkem a délkou trvání jsme sbor průměrný, ale jinak… Však si nás přijďte někdy poslechnout, příležitostí bude ještě dost a dost.

Jako závěrečné poděkování rozezvučela sál za hudebního doprovodu Pavla Rabase a pod taktovkou Martina Boukala křesťanská píseň Já jsem s vámi v podání všech přítomných sborů i mnohých diváků.

Děkujeme všem sborům, které přijaly naše pozvání, za skvělý výkon. Věříme, že zpívat se má především pro radost ze společně strávené chvíle a pro potěchu duše své i našich blízkých. A to se jistě povedlo.

Lucie Hájková, JENTAKt, video Marek Zacharda. Děkujeme.

Nechte nám zprávu