Nikdo není zapomenut, nic není zapomenuto.

Lidická hrušeň zasazena, motýli jako symbol svobody.

Děkujeme, že jsme mohli být součástí této krásné pietní akce.

„V pondělí 15. listopadu jsme se žáky naší školy, učiteli a představiteli městyse v místě nově vznikajícího památníku seskoku skupiny Anthropoid vysadili štěp lidické hrušně. Té, která přežila vyhlazení obce v roce 1942.
Je důležité nezapomínat na odkaz našich předků, kteří položili životy za naši svobodu. Vzpomněli jsme zejména osudy nevinných lidických dětí, které byly zavražděny v koncentračních táborech. Jejich jména jsme při zasazení hrušně nejen přečetli, ale také vepsali na keramické motýly, které jsme upevnili na model zeměkoule hned vedle čerstvě zasazeného stromu.
Velice si vážím toho, že právě v městysi Nehvizdy máme štěp lidické hrušně – Posla naděje. Děkuji všem kolegům, kteří se zasloužili o přípravu pietního aktu, naší ZUŠ Nehvizdy za přípravu krásných motýlů a našim žákům, kteří pomohli svou přítomnosti a vnímáním důležitosti okamžiku k důstojnému průběhu celé akce.
Štěp hrušně přivezl do Nehvizd syn lidické ženy Antonín Nešpor, který dětem přiblížil, co potkalo Lidice. Bylo nám ctí se s ním potkat a slyšet jeho vyprávění.“
Luboš Rýdlo, ředitel školy

Nechte nám zprávu