Výtvarný obor

TŘÍDA PETRY HŘIVNÁČOVÉ

Při podzimním chladném čtvrtečním odpoledni jsme shromáždili mnoho výtvorů našich žáků. Protnuly se předměty Keramika-socha a Kresba-malba. Otestovali jsme si poprvé, jak to vypadá při prodejní akci s výběrem sedmi kusů děl určených k aukci.

Celá akce měla krásnou a pozitivní atmosféru. Zpočátku si mohla veřejnost prohlédnout všechny výtvory našich žáků a o hodinu později se výstava posunula k dražbě vybraných uměleckých děl. Myslíme, že spontální atmosféra, doprovázená moderací ředitele ZUŠ Nehvizdy Aleše Hávy a výtvarnicí Petry Hřivnáčové dostávala pěkných „obrátek“. Ani jsme nečekali, ale na krásné umělecké výtvory žáků se opravdu přihazovalo. Jako v profesionální dražbě.

Celá show byla podpořena zvukovou kulisou tématické hudby, která podpořila atmosféru dramatičnosti a vyvolávala motivaci zúčastněných předhánět se k získání aukčních uměleckých děl.

Výtěžek z prodejní výstavy a dražební akce půjde na zakoupení nadstandardních potřeb a materiálů do výuky výtvarné tvorby a částečně i na dobročinné účely. Podpořili jsme dětský domov v Dolních Počernicích.

Děkujeme naší paní učitelce Petře Hřivnáčové, která vede od počátku otevření naší školy své výtvarníky skvělým směrem. Ne náhodou obdržela Petra od starosty městyse Nehvizdy ocenění za skvělou a kreativní práci. Moc si toho vážíme.