Snažíme se, aby byly Nehvizdy zdravé, proto rušíme připravované akce a přistupujeme k preventivním opatřením

Vzhledem k tomu, že v republice přibývá nejvíc nemocných od vypuknutí epidemie koronaviru a Nehvizdy jsou velmi blízko Praze, rozhodli jsme se k preventivním opatřením. Přejeme si, aby děti mohly chodit do školky, dětských skupin a do školy, abychom se nedostali do březnové a dubnové situace.

 1. Rušíme připravované velké akce, nedělní Dráčkův pohádkový den a příští týden Podzimní nehvizdský den. Je nám to nesmírně líto, ale věřte, že si to příští rok o to více vynahradíme. Vítání občánků 19. 9. se konat bude, protože jde o akci pro velmi omezený okruh lidí.
 2. Základní škola: Ve škole musí mít děti ve společných prostorách roušky, rodiče nemají do školy přístup. Podrobnosti najdete na webu školy. www.skolanehvizdy.cz
 3. ZUŠ, dětské skupiny a mateřská škola:
  Rodiče, kteří doprovázejí děti do dětských skupin, školky a základní umělecké školy, musí mít od pondělí 7. 9. 2020 do odvolání roušky. Důrazně prosíme, aby se rodiče zdržovali v prostorách školských zařízení jen nezbytně nutnou dobu.

 4. Nové ozonové generátory. Městys kupuje další tři ozónové generátory, které jsou využívány zejména k dezinfekci místností i celých budov ozónem (O3), který zařízení vyrábí z běžného vzduchu. Budou pravidelně používány ve školce, v ZUŠ, v dětských skupinách, v základní škole a v tělocvičně základní školy.
 5. Zastávky a dětská hřiště: Zastávky budou opět pravidelně jednou týdně dezinfikovány, na sportovištích a dětských hřištích budou znovu k dispozici lahvičky s dezinfekcí, stejně tak budou lahvičky s dezinfekcí na autobusových zastávkách.
 6. Pokud komukoliv došla dezinfekce, může si přijít pro novou lahvičku na obecní úřad.
 7. Pokud se senioři nebo lidé vážně nemocní cítí ohroženi, mohou se ozvat na obecní úřad (napsat, zavolat) a opět se jim úřad bude snažit maximálně pomoci. Telefonní číslo na úřad je +420 724 191 245.
 8. Obecní knihovna. Návštěvníci obecní knihovny musí mít od pondělí 7. 9. 2020 roušky.
 9. Úřední hodiny. Abychom preventivně ochránili chod úřadu a neohrozili hladký průběh krajských a senátních voleb, do odvolání stanovujeme úřední hodiny pouze na pondělí a středu od 8 do 17 hodin. Ve výjimečných případech se můžete dohodnout na schůzce telefonicky na čísle +420 724 191 245.

Vážení a milí sousedé, spoluobčané! Všechna opatření mají ryze preventivní charakter, nevíme o nikom, kdo by byl v současné době v Nehvizdech pozitivní na Covid-19. Věřte, že se budeme maximálně snažit, aby v momentě, kdy se situace ve státě i ve světě uklidní, byly Nehvizdy zase onou živou obcí plnou akcí a setkávání. Musíme to ale vydržet. Znovu především lidem z ohrožených skupin doporučujeme očkování proti chřipce, zvažte to.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, ozvěte se na e-mail starosta@nehvizdy.cz nebo zavolejte. Jsme tu pro vás.

Jiří Poběrežský, starosta@nehvizdy.cz

Nechte nám zprávu