PESTRÝ SVĚT – výtvarná soutěž

NEVIDITELNÁ VÝSTAVA

Opět senzační umístění v keramické soutěži!

Výtvarnému oboru, konkrétně předmětu keramika, se opět velmi daří. Neviditelná výstava ve spolupráci s Nadačním fondem Krasohled pořádala již 8. ročník výtvarné soutěže Pestrý svět s tématem Zahrada. Cílem soutěže bylo propojit dvojí způsob vnímání – dětí se zrakovou vadou a jejich vrstevníků, pro které je pohled na svět očima úplně samozřejmý. Soutěžící měli za úkol vytvořit plastické výtvarné práce, které zpracují dětské vnímání zahrady.

V kategorii 2 – vidíme (děti bez zrakové vady 14 – 18 let) získala HLAVNÍ CENU naše nehvizdská Gabriela Jenčková ze 7. ročníku výtvarné tvorby s keramickým dílem “Vincentovy slunečnice”.

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo dne 19. května 2024 v Novoměstské radnici v Praze a my byli u toho. Výherní výtvory můžete vidět v galerii Neviditelná výstava.

Díky patří paní učitelce Petře Hřivnáčové za neutuchající nadšení a přípravu žáků.

Více informací o celé soutěži včetně výsledkové listiny naleznete ZDE.