1.místo a Divoká karta v soutěži festivalu Brána.

Sobota 7. října 2023

V sobotu se naše zpěvačky Rozárie Boumová, Valéria Matisková a Violetta Rebrii zúčastnily soutěžní přehlídky festivalu Brána v oblastním pražském kole.

Rozárie získala 1. místo a tedy i postup do velkého finále 9.12.2023, kdy vítěz finále bude mít možnost vystoupit jako speciální host ze soutěže na pražském festivalu PORTA.

Violetta získala Divokou kartu, což je vlastně také takové 1. místo, ale bez postupu. Účastníci s divokou kartou se budou moci zúčastnit finále za předpokladu, že by nebyla dostatečná kapacita postupujících do celostátního finále.

Valéria předvedla výkon druhého místa, ale porota další místa nechtěla selektovat.

Děkujeme našim pedagogům Lence Boháčové, Marii Režnarové a Andree Hávové za přípravu. Rozárce (a třeba i Violettce) budeme 9.12.2023 držet palce v celostátním klání.

Brána je celostátní festival písniček k táboráku, do přírody, do klubovny i na pódia, pro děti a mládež – do 18 let. Do soutěže se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak kapely. Soutěž je žánrově otevřená. Brána má za cíl přispívat k rozvoji hudebnosti a interpretační dovednosti u dětí a mládeže. 

Nechte nám zprávu