Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 2023, 60. ročník

23. 09. 2023

Když začal nový školní rok, ani jsme netušili, jak slavnostně se odstartuje.

Prostě a jednoduše jsme přijali pozvání na 60. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha 2023.

Letošní ročník Festivalu Zlatá Praha byl ozdoben talentem a nadšením mladých umělců. Vystoupení našich žáků byla ohromující. Představili nezapomenutelné pohádkové a filmové písně, které oslnily nejen přítomné diváky, ale i samotné organizátory. 

Hned na začátku celodenního programu Zlatého dne festivalu se představilo 7 žáků ze Základní umělecké školy Nehvizdy na velkém podium a zahájili tak celodenní program Zlatého dne. Festival Zlatá Praha není pouze o skvělém vystoupení na velkém pódiu, ale také o získávání zkušeností a příležitostech. Žáci měli možnost pracovat s profesionální technikou, mít za zády velkoformátovou projekci a to vše na velkém pódiu, což jim pomohlo zdokonalit své dovednosti a pochopit svět umění a hudby ještě lépe. Možnost setkat se s lidmi, kteří mají stejnou vášeň a lásku k umění, může otevřít dveře k novým příležitostem a spolupracím. Nejen samotní žáci, ale i jejich učitelé byli na jejich úspěch nesmírně hrdí.

Festival Zlatá Praha byl skvělou příležitostí pro mladé umělce ukázat svůj talent širokému publiku a získat uznání za svou práci. Všichni jsme nesmírně hrdí, jak naši žáci reprezentovali městys Nehvizdy a celý region v tak slavném kulturním projektu, který dosahuje té nejprofesionálnější úrovně.

Zlatá Praha – scénář vystoupení

Matyáš Bozenhard 2./I. Statistika 

Princové jsou na draka je česká filmová pohádka, kterou natočil Jiří Adamec v roce 1980. Velmi oblíbená je i v dnešní době, a to hlavně kvůli písním od známé dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř

Matyáš Bozenhard 2./I. Kdybych já byl starostou

Autoři: Helena Zmatlíková, Helena Němcová, Václav Vedral

Rozálie Ryvolová 3./I. Pátá (Rebelové)

Rebelové je český filmový muzikál režiséra Filipa Renče a scenáristy Zdeňka Zelenky, který se odehrává v českém pohraničí v červnu až srpnu roku 1968

Pátá (Down Town) – původní hudba a text: Tony Hatch, český text: Jiří Štaidl

Rozárie Boumová 4./I. Halellujah (Shrek)

„Hallelujah“ je píseň kanadského hudebníka Leonarda Cohena z roku 1984. Největšímu úspěchu se jí však dostalo roku 2001, kdy zazněla v animovaném filmu Shrek

Rozárie Boumová 4./I. Mně se líbí Bob (Rebelové)

Štěpán Plička 4./I. Maxipes Fík 

Maxipes Fík je československý animovaný televizní seriál, který vznikl v roce 1975 a premiéru měl poprvé v rámci večerníčku 12. prosince 1976. Scénář napsal Rudolf Čechura, namluvil herec Josef Dvořák, nakreslil Jiří Šalamoun, hudbu složil Petr Skoumal.

Valéria Matisková 4./I. Svítá nám (Na vlásku)

Kdo by neznal klasickou disneyovku Na vlásku, která vznikla v roce 2010, s českým dabingem přišla do kin v roce 2011.

Zhasmina Vinogradova 4./I. Asi se mu líbím (dětská skupina Lollypopz)

Emilie Ochotnická 4./II. If Aint got you

“ If I Ain’t Got You “ je píseň nahraná americkou zpěvačkou a skladatelkou Alicií Keys pro její druhé studiové album The Diary of Alicia Keys (2003). Píseň , inspirovaná smrtí zpěvačky Aaliyah v roce 2001.

Emilie Ochotnická 4./II. Better Off (vlastní vokální aranžmá)
Autor: Ariana Grande (*1993  Florida) je americká zpěvačka, skladatelka a herečka.

Nechte nám zprávu