Návštěva v Národním divadle.

Baletní dílna a seminář aneb „Co se děje za oponou“.

Naše žáky z tanečního oboru jsme vzali do Národního divadla, kde pro ně profesionálové tance připravili baletní dílnu na téma Spící krasavice. A to se opravdu hodí, jelikož Diana se svými žáky připravuje do Divadla Horní Počernice právě toto velkolepé dílo v rámci závěrečného vystoupení taneční tvorby.

Národní divadlo nám baletní dílnou poodhalilo tajemství přípravy konkrétní baletní inscenace. Vysvětlili, ukázali a žáci si pak sami zkusili. Setkali se s tanečníky i členy inscenačního týmu. Zdá se, že byli všichni překvapeni, kolik uměleckých profesí se podílí na přípravě konečného jevištního tvaru. Provedli nás baletním příběhem, jeho historií, osudovými momenty a choreografií.

A výběr tématu nebyl opravdu náhodný. Sami žáci velkolepé dílo Spící krasavice předvedou na svém závěrečném vystoupení v Divadle Horní Počernice 9. června 2024 od 17:00 hodin.

Tímto Vás srdečně na představení zveme 🙂

www.divadlopocernice.cz/porad/tancim

Čajkovského mistrovské dílo baletní klasiky, prubířský kámen dokonalosti každého renomovaného baletního souboru. Seznamte se s osudem princezny Aurory (Jitřenky), již začarovalo zlo a která se probudí do nového života po stoletém spánku. Přijďte se seznámit s tímto Čajkovského nesmrtelným baletem, s verzí MgA. Diany Gaálové.

Byl to mimořádně krásný zážitek a děkujeme produkci Národního divadla, že takové vzdělávací baletní dílny připravuje. ♥️

Nechte nám zprávu