DANCE WORKSHOP

neděle 4. května 2024

V rámci oslav Mezinárodního dne tance jsme pro veřejnost připravili taneční workshop.

Součástí workshopu můžete nahlédnout do taneční tvorby naší školy, seznámit se s prostředím taneční výuky a vyzkoušet si jednoduché taneční základy.

Dance workshop bude mimo jiné zaměřen na baletní a muzikálovou tvorbu a jazzové choreografie.
Celým dopoledním workshopem Vás bude provázet tanečnice, choreografka, pedagog a kostymérka MgA. Diana Gaálová.

KDY A KDE?

  • Termín: sobota 4. května 2024
  • Čas workshopu je stanoven od 09:30  do 12:00 hodin. Pokud bychom se trochu časově protáhli, nemějte nám to za zlé. Určitě to bude vlivem skvělé atmosféry :).
  • Adresa: Bedřicha Mouchy 1001, Nehvizdy (gymnastický sál sportovní haly při ZŠ)

CO S SEBOU?

  • K workshopu budete potřebovat cvičební a pohodlný úbor. Cvičky, ponožky, piškoty jsou OK. Tenisky a jiná obuv nejsou vhodné.
  • Určitě bude fajn si vzít s sebou uzavřené pití k doplnění tekutin, ale jíst na sále se už nesmí. 
  • Pokud se budou chtít rodiče dětí dívat, není problém.
  • Dobrá nálada je velmi vítána.

KONTAKT?

  • S vašimi dotazy o informace, které nenajdete zde, Vám rádi pomůžeme na emailu: diana.gaalova@zusnehvizdy.cz

VÍTE, ŽE?

Mezinárodní den tance je celosvětově uznávaný svátek zapsaný pod UNESCO, který každoročně připadá na 29. dubna na památku narození tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea. (1727). Svátek byl uznán v roce 1982, kdy jej poprvé vyhlásil Taneční výbor Mezinárodního divadelního institutu ITI. Mezinárodní den tance. V České republice se však tato myšlenka začala prosazovat teprve nedávno.

V České republice se o oslavy svátku zasadila nejprve Vize tance, od roku 2014 akci každoročně pořádá Art 4 People. Událost je určena pro širokou veřejnost. Celodenní program nabízí taneční vystoupení a workshopy, baletní trénink pod vedením baletních mistrů, vystoupení tanečních souborů předních českých tanečních institucí, další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory, amatérské skupiny a taneční after párty. Mezinárodní den tance je průřez napříč všemi tanečními žánry.

Nechte nám zprávu