Open Air výstava

22. června 2023

Spojení umění a hudby na školní výstavě: Výtvarníci, keramika, nadějní zpěváci  a bubeníci.

V našem školním prostředí jsou umělecká vystupování neustále povzbuzována a podporována. 

Dne 22.6.2023 jsme opět uspořádali událost “Umění na dvorku”, která se konala přímo na dvorku školy ZUŠ Nehvizdy. Troufám si říct, že se zjevně stane již každoroční tradicí. Tato výstava propojená hudebním vystoupením našich žáků, samozřejmě utvrzena slunečným počasím, vytvořila úžasnou a přátelskou atmosféru k závěru školního roku.

Ve výtvarném oboru se žáci učí nejen teorii a techniky výtvarného umění, ale mají také příležitost prezentovat své práce veřejnosti. Pro žáky je tento počin velmi motivační, provázený nadšením a radosti z práce a věřím, že i pýchou rodičů a učitelů. Návštěvníci mohli obdivovat obrazy talentovaných výtvarníků, pod štětcem Petry Hřivnáčové a Jiřího Krystlíka, včetně širokého spektra keramických výrobků, které by si díky své jedinečnosti nejeden chtěl odnést domů. 

K většímu rozjímání jste se mohli také zaposlouchat do krásných melodií, jako například Forrest Gump, Mission Impossible a We are the Champions v podání školní kapely pod taktovkou Tomáše Uhlíka. Výstavu také harmonizovali naši zpěváci a celé publikum rozvlinili bubeníci ze třídy Václava Matěchy. 

Myslím, že mise byla splněna a děti jako šampióni mohou přejít do letního módu. 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na “Umění na dvorku” a těšíme se další rok!

KERAMIKA

MALBA

HUDBA

Nechte nám zprávu