ZÁŽITKOVÉ ODPOLEDNE VE STYLU WESTERNU

18. června 2023

Letošní, v pořadí již třetí, červnová závěrečná akce pod taktovkou ZUŠ Nehvizdy se nesla ve stylu country a westernu. Pojmenovali jsme ji “Divoký západ v Nehvizdech” a zorganizovali ji jako zážitkové odpoledne pro malé i velké návštěvníky. 

Akce vypukla v neděli 18. června výstřelem z pistole náhodně projíždějícího bandity a vyzváním na souboj. Naštěstí jen na souboj moderátorský, kdy se mikrofonů ujal náš pan ředitel Aleš Háva a jeho  kolega Roman Mikeš. Tím začal kolotoč vystoupení, hudby, tance a zábavy. Prvním velkým bodem programu byla show pana Jindřicha, který  mistrně ovládl biče a lasa. Někteří z návštěvníků si mohli tuto dovednost sami vyzkoušet. 

Pro ty, kteří si chtěli vyzkoušet opravdový adrenalinový zážitek byla připravena soutěž v rodeu na elektrickém býkovi. Ve 4 věkových kategoriích byli vyhlášeni vždy 3 vítězové, kteří se na “divokém” zvířeti udrželi nejdéle.  Těchto 12 statečných se pak utkalo v superfinále z něhož vyšel absolutní vítěz a vyhrál tak hlavní 1. cenu. Za ceny děkujeme sponzorům: Zoopark Nehvizdy, Jump Park Praha, Mirakulum, Oskar Hausen, hand made šperky od BozenArt, Nano filtr Aqua Viva od firmy Art Carbon a voucher na focení se zvířaty od fotografky Lucie Loučové. 

Za zmínku nepochybně stojí představení Hobby Horsingu, což je sport nebo koníček s gymnastickými prvky, které využívá hobby koně. Pohyb je tak simulován bez skutečného koně a napodobuje parkurové skákání. Tento nový a zajímavý sport nám představily dívky z Nehvizd, kterým tímto velmi děkujeme. Další zábavou byla výuka Line dancingu, což byla další příležitost k získání zajímavých cen, a tak o soutěžící nebyla nouze. Milovníci pěstování kaktusů a sukulentů si mohli pořídit exkluzivní kousky do svých sbírek a dámy měly příležitost se tematicky ozdobit hand made šperky. Děti mohly využít skákacího hradu, malování na obličej a rodeo býka.

Hudební doprovod celé akce zajistila kapela 7 statečných. Jejich živá vystoupení plná energie a nadšení přenesly návštěvníky přímo do srdce Divokého západu. Kapela zahrála největší hity country hudby a vytvořila tak nezapomenutelnou atmosféru, která provázela celou akci. Se svým country tancem se připojily vyšší ročníky tanečního oboru, a že jim to moc slušelo. 

Závěrem děkujeme všem, kteří na organizaci podíleli a také sponzorům, kteří se velkou měrou podíleli na možnosti takovou akci uskutečnit.

Nechte nám zprávu