Inovativní spojení tance a výtvarného umění oživilo scénu školního vystoupení.

„KOUZLA PANÍ ZIMY“

Ve školním prostředí se často hledají nové způsoby, jak propojit různé umělecké disciplíny a vytvořit něco unikátního. Jednou z takových inovativních iniciativ bylo nedávné taneční vystoupení spojené s výtvarnými a keramickými výtvory výtvarného oddělení naší školy, které se konalo v místním sokolově. Co tentokrát však udělalo tuto událost zcela mimořádnou, bylo využití světelné techniky, která přinesla do celého vystoupení nový rozměr.

 

Žáci tanečního a výtvarného oddělení pracovali na projektu pilně a svědomitě. Taneční choreografie byly zasazené do tématu zimy. Však se také celé vystoupení prezentovalo po názvem KOUZLA PANÍ ZIMY.

„Pokud chceme od žáků tu nejvyšší kvalitu a nasazenost, musíme jim nabídnout jako učitelé to samé“ řekl na závěr celého vystoupení ředitel školy. Proto jsme zvolili divadelní model a vybavili sokolské podium osvětlovací technikou, která je součástí profesionálních scén.

Skvělá „podívaná“ se naskytla nejen na podiu, ale také v hledišti, kde nám naši pedagogové výtvarného oboru Petra Hřivnáčová a Jiří Krystlík připravili zážitek v podobě galerijní výstavy svých žáků. Bylo možné shlédnout opravdu krásných 63 obrazů a 58 keramických děl.

„Bylo úžasné vidět, jak se naše práce spojila dohromady a vytvořila něco takového. Světelná technika přidala nový rozměr naší choreografii a výtvarné prvky se zdály ožívat díky tanci,“ sdílela studentka, která byla součástí tanečního souboru.

foto: Jiří Krystlík

foto: Jiří Krystlík

Nechte nám zprávu